קורס תכנון ועיצוב תאורה - 8 מפגשים

סיווג: קורס

לפרטים- course@ibn-labs.com

קורס תכנון ועיצוב תאורה - 8 מפגשים

8 מפגשים

צבע, צורה, מקצב, טקסטורה ותחושת חלל. כולם יכולים להתכתב, להתעצם ולהשתנות, כאשר התאורה מצטרפת אל תוך המכלול הזה אשר נקרא עיצוב.

מעצב תאורה לומד לחוש, ליישם ולבנות את החוויה השלמה.  זאת תוך התחשבות בפרוגרמה, בהיבטים הפונקציונליים, הארגונומיים  והמבניים, בעקרונות הבסיס של עולם המאור ובקונספט הכללי של הפרויקט.

תכנון תאורה הינו חלק בלתי נפרד מהתכנון האדריכלי ומהנדסת המערכות. ולמרות זאת, עשרות שנים,  עיצוב התאורה לא זכה לפינה משלו, לאסכולה משלו, או למקום אשר ניתן לרכוש אותו, בצורה מסודרת.

מודעים לחשיבותו של תכנון ועיצוב התאורה בתהליך התכנון ולאספקטים השונים בהם הוא נוגע, התכנסנו ואספנו את כל הידע שלנו, אשר נצבר תוך  שנים של עשייה, של תכנון ועיצוב, של לימוד מעשי ותאורתי. בנינו עבורכם תכנית לימודים, בה תמצאו את הידע פרוס וערוך בצורה מתודית, בהירה ויצירתית.

מטרת הקורס:

מטרת הלימודים היא הקניית מושגי בסיס ואף מעבר. הקניית הכלים, והשילוב הנכון בניהם. כך שבסופו של תהליך, תהיה לכם את היכולת ל"מקסם" את חווית החלל שלכם ולהאיר אותו באחת מהצורות הנכונות לו ולקונספט התכנוני שלו.

בנוסף לידע הטכני ולכלים האמורים, נעביר גם את הפן הערכי והפילוסופי של תכנון התאורה. אשר אינו נופל בחשיבותו משאר האספקטים.

כיצד (מבנה הקורס):

בשונה מהקורסים אשר נהוגים כיום, בנינו תכנית המשלבת מרצים ומנחים מתחום התאורה, אשר מתמקצעים באספקטים השונים שלו. בנוסף מנחה - מרכז, איש מקצוע, אשר עוסק בתכנון ועיצוב תאורה. תפקידו יהיה, מעבר להקניית הידע, לקשר בין הנושאים השונים, מהשיעור הראשון עד האחרון.

הקניית הידע התאורטי תינתן לצד בניית הקונספט התכנוני ולצד תרגול המעשי.

קהל היעד של הקורס:  

אנשי ענף הבניה, אדריכלים, מעצבים, "דקורטורים", אנשי תאורה אשר רוצים להרחיב את הידע בתחום העיצוב.

תכני הקורס:

·        מבוא והיסטוריה של ענף התאורה,

·        מושגי בסיס בפיזיולוגיה של ראיה, עקרונות חשובים בהקשר לתאורה ובריאות,

·        התפתחות מקורות האור וסוגי מקורות האור השונים. נכיר מקורות אור חדישים כגון טכנולוגית הled-  על יתרונותיה וחסרונותיה.

·        מושגי בסיס באופטיקה. נלמד מה הם רפלקטורים ומה היא פוטומטריה. מבנה גופי התאורה וכיצד הם משפיעים על האופן אשר בו אנו רואים. מהם סוגי גופי התאורה השונים ומה היא הטרמינולוגיה הנהוגה.

·        עקרונות המאור והשימוש בהם,  תכנון תאורה מההיבט הפונקציונלי והקונספטואלי. הבחנה בין תאורה פונקציונאלית ודקורטיבית. התאמת התאורה אל החלל ומרכיביו (סקירת סוגי החלל השונים): תאורת פנים על כל היבטיה, תאורת חוץ, חלל ציבורי, פרטי, מסחרי  וכו'...

·        מהלך התכנון: בחירת הגישות לתכנון והשוואה ביניהן.

·        תקנות ותקנים רלוונטיים, המלצות שיש לאמץ, עוצמות תאורה נדרשות.

·        חישובי תאורה על סוגיהם.

·        עקרונות אפיון ג.ת. בסיס בהכנת כתבי כמויות ומפרטים טכניים.

·        הכנת תכניות, מקראות ופרטים עקרוניים.

·        שליטה במערכות תאורה, תאורה ותקשורת, תאורה ומולטימדיה, "בית חכם".

·        סיור בחלל תצוגה.

למעוניינים יינתנו שיעורי סטודיו מעשי, תרגול בחלל נתון. החל מקבלת הפרוגרמה, בניית הקונספט, הכנת סקיצות, הכנת תכניות עקרוניות ועד תכניות עבודה.

 

מחיר 3,100 ש"ח,  2,400  ש"ח לחבר האגודה או הלשכה, בתוספת מע"מ

מקדמה 900 ש"ח עבור מקדמה , בתוספת מע"מ

 

הקורס מתקיים בין השעות 16:00 ל 20:00,  באשכול פיס רמת גן, רח' רוקח 118 ,  החניה ברחובות הסמוכים בכחול לבן או בחניון קניון איילון. המחיר כולל כיבוד קל ושתיה.

 

נשמח לראותכם.  מאחר והקורס הינו קורס מיועד לעשור משתתפים, אנא מהרו לשריין מקום :-)